Čo všetko má Matovič spoločné s Gorilou?

Autor: Janči Horváth | 15.2.2012 o 13:41 | Karma článku: 10,94 | Prečítané:  24919x

Jeden z „najväčších" bojovníkov proti Gorile a líder Obyčajných ľudí v jednom. Igor Matovič ako kontroverzná osoba slovenskej politickej scény v posledných dňoch opäť zažiaril :D. O pár týždňov tu máme voľby a posledné úpravy na kandidátkach boli zrejme nevyhnutné i pre stranu OĽ a nezávislé osobnosti.  

Myslím si, že p. Matovič to vymyslel dosť šikovne, do parlamentu sa zviezol so Sulíkom a neskôr nepohrdol ani podporou a pomocou Palka, Zajaca, Kordu, Mojžiša, Bučka a ďalších. Zrejme však i Igorovi Matovičovi  došlo, že toľko lídrov a osobností na jednej kandidátke je troška moc. Prišiel na zaujímavý nápad, ktorý pritiahne určite i pozornosť médií. Detektor lži. Myslím si, že nie je ťažké odhadnúť, že politici ako napr. Palko a Zajac len ťažko pôjdu na testy na detektore lži :D. Tento spôsob znamenal, že kandidátku opustili i osoby z jej prvých miest. A problém bol vyriešený. Igor Matovič spokojne pokračuje a smeruje k nad 5 % méte. Len som veľmi zvedavý či aspoň on stihne ísť do volieb na testy na detektore lži.

Avšak vrátil by som sa k podstatne dôležitejšej veci. A tou je videozáznam zo stretnutia  Igora Matoviča a jeho partnerov s bývalým partnerom finančnej skupiny Penta Jozefom Špirkom. Jozef Špirko je osobou spomínanou i v spise Gorila a čo je horšie mal mať v ňom na starosti „politické veci". Ešte, že pohotový reportér Eugen Korda mal pri sebe kameru :D Takto sa i verejnosť mohla presvedčiť a zistiť s kým sa Igor Matovič reálne stretáva. Toto už nie je žiaden nie moc hodnoverný spis, pamflet ani  žiadna „šuškanda" ale skutočne reálny videozáznam zo stretnutia p. Špirka a súčasného lídra strany OĽ a nezávislé osobnosti Igora Matoviča.

Čo bolo skutočne primárnym jadrom diskusie a stretnutia si nie som istý či sa niekedy dozvieme. Jediné čo je na videozázname zverejnené je otázka  Igora Matoviča: „Ujo Korda, čo robíte? Dokumentujete video?"  i následná reakcia „Potom budem mať, že Penťák nám robil program". Z čoho jasne vyplýva, že Igor Matovič  sa čuduje, že p. Korda robil videozáznam. Preto jeho následné vyhlásenia po prevalení záznamu: „ že p. Korda bol výslovne požiadaný o robenie dokumentačného videa" prídu trošku úsmevné. Nuž už i v minulom blogu som písal, že OĽ sú občas vtipný :D. Ale čo určite nie je vtipné je spomínané stretnutie Igora Matoviča a spoluakcionára Penty Jozefa Špirka. Radšej si ani nechcem predstaviť o čom sa bavili, keď p. Korda odišiel alebo keď tam nebola kamera.

Neviem či bol zámienkou zverejnenia videozáznamu odchod ľudí z kandidátky OĽ a nezávislých osobností alebo ich nezhôd. Ale čo viem je to, že tu máme skutočný a hodnoverný videozáznam zo stretnutia len čerstvo vzniknutej strany so spoluakcionárom Penty, ktorý si svoju slávu odbil i už v toľko pretriasanom dokumente Gorila. Kde mal mať na starosti „politické veci"!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?