Prezidentské voľby na Slovensku, témou týždňa

Autor: Janči Horváth | 12.7.2012 o 13:23 | Karma článku: 4,99 | Prečítané:  842x

Celý humbug okolo témy prezidentských volieb, ktoré sa budú konať mimochodom až v roku 2014, odštartovalo v úvode týždňa zverejnenie výsledkov agentúry MVK v HN. To by nebolo nič tak zvláštne, avšak výsledky prieskumu rozveselili najmä pravicovo orientované spektrum voličov a to je dôvod na radosť. Podľa najnovšieho prieskumu agentúry MVK z júna 2012 na vzorke 1 124 respondentov by totiž vyhrala prvé kolo Iveta Radičová, ktorá by získala 33,3 percenta.    

Práve táto správa bola balzamom na dušu pravicovo zmýšľajúceho voliča. Po nie príliš úspešnom skrátenom volebnom období 2010 - 2012, ukončenom pádom vlády. Po všetkých tých kauzách, hádkach, problémoch sa objavilo svetielko na konci tunela. Mám veľa priateľov i v tejto voličskej skupine preto by som aj im doprial tú radosť, aby sa konečne mohli po dlhom čase i oni potešiť. Avšak emócie treba dávkovať postupne a netreba sa príliš radovať predčasne.

Je tu totiž množstvo alternatív, ktoré sú v rozpore s týmto pre niekoho azda pravicovým snom. Vyberiem len pár faktov ako príklad. Prvým je samotný kandidát na prezidenta s menom Iveta Radičová, ktorá už v minulých prezidentských voľbách kandidovala, prehrala a v súčasnosti už viackrát zopakovala, že sa nechystá kandidovať v prezidentských voľbách v roku 2014. To sa však ešte môže zmeniť, pripúšťam, pani expremiérka totiž už nejeden svoj výrok zmenila, čo vieme všetci. Rastúce predvolebné percentuálne odhady ako i ľudia, ktorí majú na ňu vplyv, môžu jej predošlé vyjadrenia by som pekne to povedal, mierne korigovať :D

Ďalším faktom je kto zo súčasnej opozície by sa zhodol na mene Ivety Radičovej, v hre sa totiž spomínajú i osoby ako p. Čarnogurský, p. Hrušovský, p. Huba atď. Pre lepšie priblíženie by som sa nenechal unášať ani prieskumom agentúr, ktoré ako dobre vieme sa môžu pekne seknúť a málo kedy sa realita rovná predvolebným prieskumom ak vôbec. Nehovoriac o tom, že do prezidentských volieb v roku 2014 pretečie ešte veľa vody a veľa vecí sa môže zmeniť.

Iným veľmi významným faktorom bude kandidát strany Smer - SD, ktorý zrejme bude výrazným súperom azda pre všetkých zúčastnených. O tom kto bude kandidátom Smeru - SD a koho budú v prezidentských voľbách podporovať sa určite ešte len dozvieme a v súčasnosti si myslím, že je to veľmi predčasné riešiť.

Strana Smer - SD ako vládnuca strana je tu len 100 dní a má na chrbte množstvo podstatnejších a najmä aktuálnejších a horúcich tém, ktoré je potrebné promptne riešiť. Čo však stranu Smer - SD a jej voličov môže tešiť je fakt, že sa situácia na Slovensku upokojila a stabilizovala do takej miery, že po 100 dňoch novej vlády novinári, opozícia ako i verejnosť nemusí čeliť nepokojom, hádkam, nefunkčnému systému ba dokonca núdzovému stavu či iným závažným problémom a môže spokojne riešiť otázky vzdialenej budúcnosti :D

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?